Izolacje rurociągów

GC ROCK CASING WRAP/ ROCK CASING WRAP P

to kompozytowy materiał naprawczy, który składa się z maty wykonanej z dwu lub trzykierunkowo tkanego (bi lub tri -axial) włókna szklanego o wysokiej wytrzymałości oraz dwuskładnikowej żywicy poliestrowej. Jego podstawowym przeznaczeniem jest ochrona fabrycznej izolacji rurociągów (Factory Applied Coating) oraz izolacji połączeń spawanych na rurociągach przesyłowych wszystkich typów (Field Joint Coating). Powłoka wykonana z materiału GC WRAP RC-P stanowi najwyższej jakości dodatkowe zabezpieczenie dla wszystkich elementów rurociągów przesyłowych, które mogą być narażone na uszkodzenia w wyniku prowadzenia prac związanych z przewiertami (HDD - horizontal directional drilling).

Zabezpieczenie opaski/klamry stalowej

OGÓLNE WARUNKI SPRZEDAŻY

CZYTAJ WIĘCEJ

UL. PSZCZYŃSKA 60

43-267 SUSZEC

GASCONTROLPOLSKA © 2018

EAF

Naprawa wycieku wody - studnia artezyjska

Wzmocnienie rurociągu DN300 PN160- kopalnia OKD (Ostrava-Karvina)

Usunięcie ulotów, magazyn gazu

Wzmocnienie spawów, SRP, wysokie ciśnienie

Zamknięcie ulotu połączenie kołnierzowe DN400

Wzmocnienie spoin gazociągu wys. ciśnienia DN500

Remont defektów na gazociągu wys. ciśnienia DN500

Remont korozji zewnętrznej na gazociągu wysokiego ciśnienia DN379

Zabezpieczenie połączeń spawanych gazociąg wys. ciśnienia DN325

Remont deformacji - wgnieceń na rurociągu Kijów-Kursk DN325

Wzmocnienie ścianki rurociągu - łata wewnętrzna

Wzmocnienie spawów-gazociąg wys.ciśnienia DN 150

Remont korozji wewnętrznej na ropociągu wys. ciśnienia DN 350MM

 

Remont korozji wewnętrznej na gazociągu wys. ciśnienia DN 150

FORMULARZ OCENY TECHNICZNEJ (FOT)

 

Dokument ten służy do przekazania informacji nt. uszkodzenia ścianki rurociągu. Zgodnie z normą ISO 24817 uszkodzenia takie dzielimy na:

 • pocienienie ścianki <80% (typ A)

 • pocienienie >80% lub perforacja - wyciek (typ B)

 

Zachęcamy do przesyłania wypełnionych formularzy celem oceny technicznej możliwości wykonania naprawy !


                                                                                      POBIERZ - - - - >

OBSŁUGIWANE SEKTORY PRZEMYSŁU:

 • Gazowniczy

 • Rafineryjny i petrochemiczny

 • Chemiczny, przetwórstwo spożywcze

 • Instalacje i obiekty morskie

 • Górniczy

 • Wodociągowy/oczyszczalnie ścieków

 

ZGODNOŚĆ PRODUKTU ZE STANDARDAMI:

 • ASME PCC-2 - 2011, Art. 4.1 

 • ISO TS 24817

 • US DOT

 • CSA Z662-07

 • API570

 • ASME B31, ACI440

 • UDT, TUV, Instytut Nafty i Gazu 

ZDJĘCIA

STUDIUM PRZYPADKU

FILMY INSTRUKTAŻOWE

OFERTA PRODUKTOWA

Izolacje rurociągów

GC LSK NP

to uniwersalny system naprawczy zaprojektowany przez zespół doświadczonych inżynierów, w celu trwałego usuwania wycieków / ulotów (paliwa ciekłe oraz gazowe) dla rur oraz kształtek w sposób umożliwiający ich dalszą  bezpieczną eksploatację w warunkach chwilowego braku ciśnienia w rurociągu. System składa się z dwuskładnikowej masy epoksydowej oraz odpowiedniej wielkości rolki materiału kompozytowego GC Hydro Wrap - wodoutwardzalnej żywicy uretanowej zaimpregnowanej w dwuosiowym bandażu z włókna szklanego, która trwale chroni naprawę, tworząc wysokiej twardości (75 w skali Shore D) powłokę zabezpieczającą, która szczelnie przylega do powierzchni rurociągu. Każdy zestaw zawiera akcesoria, które są niezbędne przy usuwaniu ulotów oraz wycieków. Przy pomocy systemu naprawczego GC LSK WRAP NP możliwe jest usuwanie nieszczelności oraz wycieków na znajdujących się na rurociągach wykonanych z różnych materiałów (stal, PVC, miedź, PP i inne) oraz także na połączeniach rurociągów (złącza mufowe, spawy, połączenia klejone oraz gwintowane). Zakres średnic rurociągów, w jakim mogą być używane zestawy GC LSK WRAP NP to 10 mm do 250 mm. Średnica ulotu/wycieku to 15 mm. Powyższe parametry to wartości zalecane przez producenta. Rezultaty wykonywanych prac zależą w znacznym stopniu od umiejętności technika wykonującego naprawę oraz jego przeszkolenia.

GC LSK

to uniwersalny system naprawczy zaprojektowany przez zespół doświadczonych inżynierów, w celu trwałego usuwania wycieków / ulotów (paliwa ciekłe oraz gazowe) dla rur oraz kształtek w sposób umożliwiający ich dalszą  bezpieczną eksploatację bez wyłączania instalacji z użycia. System składa się z dwuskładnikowej masy epoksydowej, specjalnie dobranej taśmy gumowej, której zadaniem jest utrzymanie kitu epoksydowego w ulocie/wycieku oraz odpowiedniej wielkości rolki materiału kompozytowego GC Hydro Wrap - wodoutwardzalnej żywicy uretanowej zaimpregnowanej w dwuosiowym bandażu z włókna szklanego, która trwale chroni naprawę, tworząc wysokiej twardości (75 w skali Shore D) powłokę zabezpieczającą, która szczelnie przylega do powierzchni rurociągu. Każdy zestaw zawiera akcesoria, które są niezbędne przy usuwaniu ulotów oraz wycieków. Przy pomocy systemu naprawczego GC LSK WRAP możliwe jest usuwanie nieszczelności oraz wycieków na znajdujących się na rurociągach wykonanych z różnych materiałów (stal, PVC, miedź, PP i inne) oraz także na połączeniach rurociągów (złącza mufowe, spawy, połączenia klejone oraz gwintowane). Zakres średnic rurociągów, w jakim mogą być używane zestawy GC LSK WRAP to 10 mm do 250 mm. Maksymalne robocze ciśnienie w czasie usuwania wycieku to 10 barów. Średnica ulotu to 5 mm. Powyższe parametry to wartości zalecane przez producenta. Rezultaty wykonywanych prac zależą w znacznym stopniu od umiejętności technika wykonującego naprawę oraz jego przeszkolenia.

Izolacje rurociągów

GC CARBONWRAP

stanowi zaawansowane technologicznie rozwiązanie kompozytowe służące do przywracania pierwotnej specyfikacji projektowej uszkodzonych rurociągów przesyłowych lub zbiorników pod ciśnieniem. Każda naprawa jest realizowana za pomocą standardów inżynierskich ASME PCC2 lub ISO TS 24817 – to międzynarodowe standardy techniczne dla napraw  obarczonych wysokim ryzykiem, które wykonywane są przy pomocy materiałów kompozytowych. Inżynierowie Gascontrol Polska sp. z o.o. dysponują technologią przeprowadzania FEA (analiza metodą elementów skończonych) zarówno w przypadku uszkodzonych instalacji rurociągowych jak i kompozytowego systemu naprawczego GC CARBON WRAP. Technologia pozwala wzmocnić rury w kierunkach osiowym i obwodowym, a także zapewnia równomierne rozłożenie obciążeń na całym naprawianym odcinku rurociągu lub zbiornika ciśnieniowego. Systemy kompozytowe GC CARBON WRAP przeznaczone są do pracy w temperaturach roboczych od -50°C do +230 °C bez ograniczeń w zakresie ciśnienia. Nasze systemy kompozytowe można stosować poprzez laminowanie ręczne, także na instalacjach rurowych podczas ich pracy bez konieczności ich wyłączania w celu przeprowadzenia naprawy. GC CARBON WRAP jest kompatybilny z rurami o dowolnych rozmiarach i kształtach, większością podłoży i niemal każdą konfiguracją rurociągową obejmującą zbiorniki, kołnierze, elementy armatury i inne.

GC HYDROWRAP 

to system zaprojektowany do wzmacniania rur w sposób umożliwiający ich dalszą eksploatację pod maksymalnym dopuszczalnym ciśnieniem roboczym (MAOP) bez wyłączania instalacji. System składa się z wodoutwardzalnej żywicy uretanowej zaimpregnowanej w dwuosiowym włóknie szklanym, dokładnie przebadanej przez niezależny uniwersytet i laboratorium międzynarodowe. Pierwszy element i najbardziej wyjątkowa część systemu GC HYDRO WRAP to wyselekcjonowany materiał z dwuosiowego włókna szklanego, który zapewnia wzmocnienie w kierunkach obwodowym i osiowym i stanowi jeden z najbardziej wytrzymałych niemetalowych materiałów do napraw na rynku. Drugi element nadaje systemowi siłę wiążącą. Jest to impregnująca żywica uretanowa, która umożliwia równy rozkład obciążenia na całym naprawianym odcinku. W przypadku napraw wymagających modyfikacji powierzchni (np. przy rozległych wżerach lub nieregularnych kształtach) można zastosować dodatkowe elementy – primer oraz wypełniacz epoksydowy o wysokiej sprężystości. Wymienione elementy tworzą system kompozytowy mocniejszy niż stal. Strukturalna naprawa tworzy rurę wokół rury, a każda kolejna nawinięta warstwa zwiększa wytrzymałość na ciśnienie w rurociągu. Wysokie parametry techniczne oraz zgodność wykonanej naprawy z normami ISO TS 24817 oraz ASME PCC-2 zapewniają długi okres używalności – nawet do 50 lat.

Izolacje rurociągów
Izolacje rurociągów

STUDIUM PRZYDPADKU

OFERTA PRODUKTOWA

FILMY INSTRUKTAŻOWE

ZDJĘCIA Z APLIKACJI

 1. pl
 2. en
 3. ru
 4. cs

MENU